Stránka:  < 1 2 3 4 >  >>

Brexit: Dnešek vchází do historie

6/24/2016, 12:37:00 | Autor: leho

Brexit se rozhodně dal očekávat a tak se také stalo, i když s velice těsným výsledkem. Co to vlastně znamená? Rozhodně se necítím dát kvalifikovanou odpověď, o to se totiž snaží analytici ve všech světových médiích s honosnými tituly z těch nejlepších univerzit, za což jsou jistě velmi dobře placeni. A jak se také dalo očekávat, jejich odpověď, co Brexit vlastně znamená pro budoucnost a pro světové občanstvo, není ani zdaleka jednoznačná. Několika aspekty budoucnosti si ale jisti být můžeme. Jeden z nich je, že dnešek vchází do světových dějin a hned další v pořadí je jistota, že Evropská Unie se bude muset reformovat, aby jako instituce vůbec přežila. Jistotu tedy máme alespoň v tom, že co se bude dít v následujících dnech, týdnech, měsících a letech, nelze vůbec předpovědět. Nakonec žijeme v zajímavé době, není liž pravda?

 

Fórum Nezvědavce

Diskuze na fóru je přístupná všem bez jakékoliv registrace. Zobrazeny jsou poslední čtyři aktivní témata. Chybí příspěvek nebo téma? Vysvětlení zde.

Téma Příspěvků   Poslední příspěvek
http://www.paniez.be/veste adidas superstar homme-ID48618.html1 veste adidas superstar homme, 12/8/2018, 17:16:11
http://www.soccerjerseyswholesale.us.com/1 Wholesale World Cup Jerseys, 10/16/2018, 00:36:10
jrtMxRdVbmosHTNpC1 vtqyrcvn, 10/12/2018, 21:42:50
http://www.wholesalechinajerseyscheap.us.com/1 Cheap Adidas NHL Jerseys, 10/12/2018, 16:16:03

Vladimírovi ukradli na malém letišti ve Frankfurtu zapalovač

1/9/2016, 18:27:50 | Autor: leho

Vladimír Stwora, autor a editor slavného webu Zvědavec.org, jak známo často cestuje z Toronta do Čech a zpět. Jak je jistě všem rovněž známo, takové cestování se odehrává zpravidla letadlem a vyžaduje projít patřičnými kontrolami, neboť nikdo nemá zájem se stát obětí atentátu v desetikilometrových výškách a za rychlosti mnoha set kilometrů v hodině. Takový útok se jen málokdy a málokomu podaří přežít. Výjimkou byl let 253 společnosti Northwest Airlines dne 22. prosince 2009, kdy džihádista Umar Farouk Abdulmutallab se pokušel odpálit bombu ve svých slipech, což se mu sice nepodařilo, ale část oděvu a stěnu letadla, kde seděl, se mu povedlo podpálit zřejmě pomocí cigaretového zapalovače. Letadlo ale i přesto úspěšně přistálo s pouze značně polekanými cestujícími a popáleným džihádistou. Snad úplně každý dnešní cestující je více či méně seznámen nejen s tímto případem a chápe tedy přísné kontroly na všech světových letištích. Jedna z výjimek je ale Vladimír Stwora, kterému se z neznámých důvodů povedlo pronést letištní kontrolou v Torontu do letadla naplněný benzínový zapalovač, prý dárek od jeho syna. Při mezipřistání na mezinárodním, podle Vladimíra "menším", letišti ve Frankfurtu ale zapalovač objevili a jelikož Vladimír neměl čas ho rozebrat a vyprázdnit, tak o něj přišel. A ještě k tomu, jelikož byl na kontrolory velice nepříjemný a jim se zřejmě zdálo, že s Vladimírem nemůže být něco v pořádku, podrobili ho chudáka ještě přísnější kontrole na drogy. Asi jim bylo divné, že by nezdrogovaný cestující a evidentní ne-džihádista vyžadoval mít na palubě letadla naplněný zapalovač. Holt Vladimír to má těžké, ale spojovat sebrání zapalovače s muslimskými imigranty, to se mi zdá hodně utažené za vlasy. Čtenář nechť sám posoudí z článku na Zvědavci Trnitá cesta do EU.

 

Pařížský masakr 13. listopadu 2015

11/13/2015, 19:49:23 | Autor: leho

Během koordinovaných útoků v Paříži dne 13. listopadu 2015 pozdě večer bylo zabito nejméně 180 lidí. Útoky v restauraci, baru, koncertní síni Bataclan a zřejmě dalších místech pokračovaly i po půlnoci 14. listopadu. Situace je v 7:50 PM US Eastern Time nejasná. V Paříži je zákaz vycházení poprvé od 2. světové války a hranice jsou uzavřeny. Neověřené zprávy mluví o výkřičích Allahu akbar a vypadá to na další muslimský teror. Reportáž z místa na iDnes v článku Paříží otřásá teror, kolem 140 mrtvých. Policie zneškodnila útočníky

Aktualizace 14. 11. 2015: Útoky byly jednoznačně muslimské. Obětí na životech bylo přibližně 120. Evropa se těžce vzpamatovává, vypadá to, že na pátek 13. 11. 2015 se bude vzpomínat jako na evropský, či přinejmenším francouzský, 9/11.

 

České rusofilní weby: Outsider Media a další

6/21/2015, 15:59:18 | Autor: leho

České rusofilní weby, tedy kromě Zvědavce, samozřejmě, jsou zajímavý fenomén především ve vztahu k ukrajinskému konfliktu. Mám hlavně na mysli Outsider Media, ale také například Aeronet a další. Podle mne tyto weby poskytují nemalou úroveň podivné zábavy pokud se člověk vyžívá v bizarních konspiračních teoriích včetně těch ohledně sestřelení malajského Boeingu nad Ukrajinou minulý rok či jak Američané a vojáci NATO se účastní neuvěřitelných masakrů civilního obyvatelstva v Donbase. Dále je velmi zajímavé, s jakou četností se na těchto webech objevují linky na ruská média v ruském originále. Nemyslím si, že lidé dnes v Čechách umí běžně rusky. Kdo tedy tyto weby provozuje? Kdo je hudryper, Irena nebo fajt v diskuzích na Outsider Media? Podle jejich vstupů v češtině to sice vypadá, že čeština je jejich skutečnou mateřštinou, ale rusky umí zřejmě zrovna tak dobře. Mluví tedy rusky doma? Jaký je vlastně jejich původ? Jedná se o potomky agentů KGB či vojáků a důstojníků bývalé okupační Rudé armády? Jedná se o současné agenty FSB v rámci "aktivních opatření"? To jsou otázky, které asi nikdy nikdo nezodpoví. Bohužel, nezbývá nic jiného než se domnívat a spřádat vlastní konspirační teorie. Dovolte mi tedy, prosím, se alespoň domnívat.

 

Aktivní opatření

3/30/2015, 13:49:45 | Autor: leho

V souvislosti s americkým konvojem v Česku bych upozornil na článek v Lidovkách Svědectví ruského trolla: Za 45 tisíc rublů jsem pracoval pro ministerstvo lží. Mohlo by se zdát, že jde o nesmysl, ale podle mne vůbec ne a pokud vezmeme v úvahu, že dlouhodobý ruský prezident Putin byl podplukovníkem KGB, tak se vlastně není čemu divit. V minulosti sovětská KGB věnovala nemálo prostředků do tzv. "aktivních opatření", která se skládala z propracovaného systému uplatňování vlivu na západní média. Můžeme například vzpomenout na vykonstruovanou lež o vypěstování viru AIDS americkou rozvědkou CIA, mediální kampaň v době atentátu na JFK za odvedení pozornosti od skutečnosti, že Harvey Lee Osvald by mohl být sovětským agentem, dále pokusy financování prezidentské kampaně Jimmyho Cartera v roce 1980, a mnoho dalších více či méně úspěšných dezinformačních kampaní. "Aktivní opatření" ruských tajných služeb v dnešní době ovlivňující internetové diskuze dávají smysl už jenom proto, že čeští komundírové demonstrující proti americkému konvoji jeví minimální známky inteligence a těžko by byli schopni přispívat do internetových fór v takovém množství. Takže nic jiného než stará dobrá "aktivní opatření" ve 21. století.