Stránka:  < 1 2 3 4 5 >  >>

Islám je jen jeden

1/8/2015, 17:54:40 | Autor: leho

Dělá se mi silně nevolno z toho, jak západní politici i po pařížském útoku stále rozlišují mezi jakýmsi extrémním Islámem a umírněným Islámem. To ani jeden z nich nečetl ani kousek z Koránu? Samozřejmě, mohli si přečíst ten kousek, který Mohamed napsal ještě v Mekce a ve kterém hlásá toleranci k lidem "Knihy", tj. křesťanům a Židům. Ovšem jakmile se přemístil do Meddiny a bylo už jasné, že Islám vyhrává, tak bylo vše jinak, bezvěrci už si nezasloužili nic jiného než smrt. Výjimky jsou samozřejmě možné v případech, když panovník dovolí nevěřícím ďaurům zaplatit daň a žít v podmínkách nevolníků, tzv. dhimmi, a možnost přijetí jediné správné víry by zde také mohla být, neboť Alláh je milostivý, že ano. Samozřejmě pokud panovník by už nevěřící nepotřeboval, má právo se jich kdykoliv zbavit, buď pověsit na lucerny či prostě postřílet, tak jak se nyní děje v Islámském státu na území Sýrie a Iráku. Tak praví Korán a taková je muslimská víra. Suma sumárum Korán obsahuje minimálně sto veršů vyzývající k násilí, někteří napočítali i ke dvou stovkám (k dispozici anglicky zde). Tohle ale už žádného západního politika nazajímá. Pro ně je na prvním místě fakt, že Islám je náboženství a na Západě je svoboda náboženství posvátná. Pro nás zavraždit malou holku protože se kamarádí s hochem jiné víry je zrůdné, u nich je to normální. Vydávat časopis s karikaturami muslimů a samotného Mohameda? To je jeden z nejhorších hrdelních zločinů. Protestuje se proti pařížským vraždám někde v nějaké islámské zemi, v Turecku, Tunisu, Jordánsku, Sýrii, Iráku? Neprotestuje, to by se nikdo neodvážil, tak pravil Mohamed a to je jediné správné. Protestovat proti posvátnému slovu Mohameda je hrdelní zločin, to ví dnes snad každý. A západní politici to ví? Neví. Kdy vystrčí hlavu z písku? Mám pocit, že už je načase.

 

Fórum Nezvědavce

Diskuze na fóru je přístupná všem bez jakékoliv registrace. Zobrazeny jsou poslední čtyři aktivní témata. Chybí příspěvek nebo téma? Vysvětlení zde.

Téma Příspěvků   Poslední příspěvek
http://www.paniez.be/veste adidas superstar homme-ID48618.html1 veste adidas superstar homme, 12/8/2018, 17:16:11
http://www.soccerjerseyswholesale.us.com/1 Wholesale World Cup Jerseys, 10/16/2018, 00:36:10
jrtMxRdVbmosHTNpC1 vtqyrcvn, 10/12/2018, 21:42:50
http://www.wholesalechinajerseyscheap.us.com/1 Cheap Adidas NHL Jerseys, 10/12/2018, 16:16:03

Signální stěna - aktualizace

1/3/2015, 16:58:59 | Autor: leho

Před časem dostal Nezvědavec ohledně signální stěny tuto soukromou zprávu:

V 80. letech bylo napětí v drátech 380 V a později 24 V, dle informace kamaráda a spolužáka, s nímž jsem vyrůstal od dětství a jsem s ním dodnes ve styku a který v 80. letech na hranici sloužil. Někdy byly ještě před koridorem natažené v trávě signální kabely, které v případě zatížení odpálily světlici. Vlastní hraniční bariéry, tj. koridor složený obvykle ze 2 řad ostnatého drátu, mezi nimiž procházela elektrická stěna, se trochu během doby měnily. Ještě to proberu se sousedem, ten na hranici sloužil také. Jejich informace považuji za pravdivé a důvěryhodné. Oba sice byli jako vojáci určeni do Pohraniční stráže vzhledem k tomu, že jsou dělníky, ale oba jsou od mládí až dodnes antikomunisty. Komunisti si z neznámého důvodu mysleli, že je dělníci milují a proto jim svěřovali ostrahu státních hranic.

 

Signální stěna

11/30/2014, 16:09:46 | Autor: leho

Dnes vyšel na iDnes článek o příběhu Pavla Hanáka v článku Mladík toužil po svobodě, život mu vzalo v roce 1960 šest tisíc voltů, který přišel tragicky o život na hraničních drátech. Je to možná můj osobní pocit, ale údaje, kolik vlastně na hranicích komunistického Československa bylo zabito lidí, nikdo přesně neví a asi se nikdy nedozví. Ano, existuje seznam jmen, ale ten se považuje za konečný a nikdo už dál nepátrá po dalších, neboť není politická vůle a nikomu se nechce do obviňování a odsuzování vrahů, kteří klidně ještě mohou být naživu a v produktivním věku. Elektrická "ochrana" hranic spadá do té samé kategorie. Vysoké napětí bylo prý navždy vypnuto v roce 1965, ale v 70. letech byla dána do provozu tzv. "signální stěna", ve které prý nebylo vysoké životu nebezpečné napětí. Toto tvrzení ale není v souladu s vyprávěním jednoho mého kolegy, amerického seržanta, který sloužil v druhé polovině 80. let u amerických pohraničníků v Německu a který pravidelně načerno přecházel s kolegy hranici přes Rakousko v oblasti Třístoličníku. Tenkrát prý v drátech občas proud byl, bzučelo to, pálilo to trávu a snad i říkal, že viděl nějaké mrtvé ptáky. Tohle by na neškodné elektrické napětí rozhodně nevypadalo. Zapojil jsem se do diskuze pod článek na iDnes, kde jsem seržantovo vyprávění citoval a samozřejmě se mi dostalo odpovědi, že jde o nesmyslné pohádky, že "signální stěna" byla neškodná. Zdroje o neškodnosti z diskuze jsou zde: http://www.ustrcr.cz/data/pdf/projekty/usmrceni-hranice/sesit13.pdf, strana 96, http://www.vojensko.cz/rotni-signalni-zarizeni-u-80, http://www.hranicari.eu/pohranicni-straz/technicke-a-zenijni-prostredky-osh/zenijni-a-nastrazne-prostredky/sis-u70-a-u80-s. Zatím jsem nikde v dokumentech nevyčetl, kolik vlastně bylo v drátech voltů a při kolika ampérách vyletěly pojistky. Pokud by to někdo našel, prosím, dejte kdyžtak vědět. Předem děkuji.

 

Čtvrtstoletí svobody

11/16/2014, 21:48:23 | Autor: leho

Češi a Slováci jsou v těchto dnech celé čtvrtstoletí svobodní. Není bez zajímavosti, že mnozí toto významné výročí neslaví a nejenom mnozí, ono se dokonce může zdát, že většina obou národů nevnímá Listopad 1989 nijak pozitivně. Zkrátka, po 25 letech si kde kdo myslí, že se vlastně 17. listopadu roku 1989 vůbec nic zvláštního nestalo, čeští studenti byli zmláceni, no a co má být, že, nic neobvyklého, snad kromě falešné zprávy o smrti Martina Šmída, kvůli které vlastně začal celý ten humbuk, prohlásila hlava Čechů Miloš Zeman, viz článek na iDnes Zákrok SNB na Národní nebyl nestandardní masakr, míní Zeman. Měl by ale takový názor být vůbec šokující? Podle mne nikoliv. Nejvíce naštvaní byli tenkrát lidé v Praze a to hlavně studenti. Ti věděli, že když se nic nestane, tak prožijí stejně fádní a nedůstojný život v zadrátované republice jako jejich rodiče a to bylo pro průměrného mladého člověka naprosto nepřijatelné. Společnost začala vřít hlavně mezi nimi a téměř výhradně v Praze. Mimopražští, ale i mnozí Pražáci, pak po 17. listopadu nevěřícně koukali, kdo se to vynořil z podsvětí nevědouce kdo to ten Havel vlastně je, odkud přišel a co že to dělá na tom balkóně. Pro většinu lidí pražské události se mohly stát klidně na Marsu nechápajíce, co se to vlastně děje. A od nepochopení co se tenkrát stalo je jenom krůček k víře, že to všechno bylo nějaké spiknutí tajných služeb, Židů a Iluminátů a k čertu s tím vším, prožili jsme tenkrát krásné mládí, tak jakýpak zlý komunismus, že jo. Nutno si přiznat, že v zadrátováné republice nesvoboda většině ani moc nevadila. Vždyť i těch téměř půl milionu lidí na Letné v porovnání s 15 miliony zas tolik není. Tož tak. Ale já slavit budu, neboť mě nezastřelí na hranicích, nechytí mne a neodvlečou mne do staré vlasti a neodsoudí mne za zradu. A to je naprosto zásadní změna a ano, Miloši Zemane a jiní podobní, na Národní třídě to masakr byl. Pořad Tenkrát na České TV.

 

Voličům M. Zemana

11/5/2014, 14:33:01 | Autor: leho

Tento krátký odstavec je má reakce na Zemanův výstřelek v Hovorech z Lán voličům M. Zemana (zkrácená verze zde a plná verze zde):

Vidím, že civilizace do Kocourkova vesměs ještě nedorazila. Prosím vás, jmenujte a citujte mi jakéhokoliv představitele jakékoliv země, který(á) vypustil něco podobného z úst, jako ten váš. Celý svět si z vás nejenom dělá srandu, ale je zhnusen a já jsem tak rád, že se k vašemu národu už téměř 30 let nemusím nijak hlásit. Dáváte světu bezprecedentní příklad vulgarismu a hulvátismu, jakého není obdoby. Rubrika v mém pasu zmiňující "Czech Republic" jako mé rodiště je ostudná a musím zjistit, zdali by se tohle nedalo nějak spravit. Stydím se za vás opravdu hluboce a to nejen od okamžiku, kdy váš nejvyšší představitel ukradl v Chile propisku a to nynější Zemanovo extempore už je opravdu na mne moc. Nejraději bych se hanbou propadl, kdykoliv k vám pojedu na návštěvu maminky, příbuzných a kamarádů, kterých je mi ale velmi líto, neboť jsou to slušní lidé. Alespoň letiště Václava Havla je jakás takás připomínka, že slušnost a civilizovanost v Kocourkově ještě úplně nevymřely.